Historie: 2018-19   2017-18   2016-17   2015-16   2014-15   2013-14

Školní rok 2019-20

Takhle se svědomitě připravují žáci 2.ročníku nástavby v domově mládeže!!! (žáci Beránek a Balcar)
výuka v dm

Dne 11.řína 2019 se mužstvo školy zúčastnilo okresního přeboru v basketbalu. Byli jsme nalosováni do skupiny s Gymnáziem Mozartova a SŠ Labská. Ze skupiny postupoval pouze vítěz. Naše mužstvo hrálo v této sestavě: Chmelík, Filipi, Bauer, Šourek a Kvasil. Střídali: Ouvin a Sýkora.
Výsledky:
SOU Plynárenské - Gymnázium Mozartova 18 : 22
SOU Plynárenské - SŠ Labská 36 : 10
Do semifinále jsme nepostoupili. Nejlepší střelec: Chmelík Jan
V prvním zápase jsme doplatili na nesehranost mužstva, když zápas byl dlouho vyrovnaný. V druhém zápase jsme dominovali. Sytém turnaje, když mužstvo sehraje pouze dvě utkání a po jedné prohře je vyřazeno, je nedostatečný.
Okres basket

Prezentace našich žáků FOR ARCH 2019
Za materiální podpory firem FV – Plast, a.s., Čelákovice, Thermona, a KORADO Česká Třebová, prováděli naši žáci Jiří Pohorský a Roman Šebek zapojení elektrického kotle firmy Thermona, zapojení radiátoru a žebříkového tělesa firmy KORADO vícevrstvými trubkami firmy FV-Plast. Žáci též zapojovali rozvaděč a podlahové topení od firmy FV-Plast.
For Arch

Dne 23.9.2019 jsme na umělé trávě FK Pardubice-Ohrazenicích sehráli okresní kolo celostátního turnaje v kopané středních škol. Byli jsme nalosováni do skupiny s Obchodní akademii, SPŠPaS a Agysem.
Výsledky:
SOUPlyn.-Obchodní 1 : 0 /branka :Gregor/
SOUPlyn.-SPŠPaS 0 : 4
SOUPlyn.-AGYS 2 : 0 / branky : Slavík 2/
Semifinále:
SOUPlyn.-SPŠCH 0 : 0/Na penalty 6 : 7 /
Sestava: Jiroušek, Holý - Nevole Outrata,Voženílek, Andrys - Gregor, Rejl, Šmahel, Slavík - Šebek, Kovařík
Střídali: Pětník, Lichtenberk, Starý a Borovička
V semifinále o postup do finálové skupiny jsme sehráli nejlepší utkání se silným mužstvem SPŠCH. V normální hrací době jsme uhráli remízu. O postupu rozhodly penalty, ve kterých bohužel selhali naši nejzkušenější hráči. Celkové hodnocení? Neúspěch!

Dne 18. 09. 2019 se žáci třídy 2ME zúčastnili exkurze v Medlešicích, kde proběhla názorná instruktáž - kompletace WC - Geberit kombi fix. Dále montáž dřezového sifonu-zápachové uzávěrky. Montáž WC kolo, tlačítka a sedátka. Dřezový sifon, tlačítko i sedátko si kluci zkusili připevnit každý sám.
Bosch Termotechnika s.r.o.

Ve dnech 15.-18.9.2019 proběhl adaptační kurz žáků 1.ročníku v Horním Bradle v areálu Tesla.
Zůčastnilo se 61 žáků, kteří prožili několik dní v přírodě Železných hor formou sportovních her, závodů a turistiky. Ubytovaní jsme byli ve zděných budovách, stravování bylo na úrovni - včetně švédských stolů při snídani.
V branném závodě jednotlivců zvítězil žák Andrýs Benjamin. V hodu koulí bral za 10,80m první místo žák Mikan Pavel. Dálku ovládl skokem 480cm Novotný Pavel a nejrychlejším sprinterem byl Jeník Daniel za čas 5,88sec. Při turistické vycházce jsme si prohlédli televizní vysilač "Krásno" nad Horním Bradlem.
Na závěr byl uspořádán táborák, kde si všichni opekli buřty a byli odměněni nejlepší.
Adaptační kurz si již našel pevné místo v činnosti školy.
Galerie ZDE

10. 9. 2019, začátek v 9:00 hodin - Bosch Inspire Days
Místo: Bosch Termotechnika s.r.o, Praha 10 – Štěrboholy
Začátek akce: Sraz žáků a učitelů před hlavní budovou školy v 7:35 – začátek akce; odjezd služebními automobily (WV Caddy a Ford) v 7:45 hod.
Konec akce: V 13:00 hod. odjezd z Prahy; akce končí návratem do školy.
Pedagogický dozor: Mgr. Housa Radoslav - vedoucí akce, Mudruňka Josef, Fiala Tomáš
Účast: Haviar Matěj, Helekal Vojtěch, Homolka Marek, Horák Jiří, Ouvin Matouš, Kvasil Matěj, Pohl Martin, Lebduška Štěpán, Marek Martin
Toto školení bylo zaměřeno na teoretickou a praktickou část. V teoretické části byla žákům představena společnost Bosch a její produkty, včetně značky Buderus. Dále jsme se seznámili s náplní práce servisních techniků a obdivovali nejnovější technologie IOT usnadňující práci těmto technikům. Žákům byla během školení předána informace, co vše musí splnit a jaké osvědčení získat, aby se staly servisními techniky. Nejzajímavější byla praktická část, při které jsme nahlédli pod pokličku jednotlivým kondenzačním kotlům, seznámili se s jejich uvedením do provozu, nastavením parametrů a s nejčastějšími servisními zásahy.
Bosch Termotechnika s.r.o.

Dne 2. 9. 2019 proběhly volby člena rady školy za zletilé žáky a zákonné zástupce nezletilých žáků
Volby se uskutečnily podle Volebního řádu školské rady vydaného Radou Pardubického kraje podle § 167 zákona č. 564/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a v?souladu s?ustanovením § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, dne 23. 6. 2005 pod Č.j.: KrÚ 14454/2005/OŠMS.

S novým školním rokem jsme otevřeli novou učebnu měření, kterou budou využívat především žáci oboru mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení...
učebna měření
Info a foto ZDE